mini Wyścig Kolarski "Solidarności"
Już w środę, 1 lipca Miasto Bełchatów będzie gospodarzem finiszu pierwszego etapu 37. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. To jedna z najważniejszych imprez kolarskich organizowanych w Polsce, która co roku przyciąga czołowych zawodników z kraju i zagranicy. Oprócz sportowych emocji związanych z rywalizacją profesjonalistów, na mieszkańców czeka również Mini Wyścig „Solidarności” dla dzieci i młodzieży, a także konkursy ekologiczne z nagrodami.
Najmłodsi mieszkańcy mogą być także częścią tego kolarskiego wydarzenia
Integralną częścią tej imprezy sportowej będzie Mini Wyścig „Solidarności”, czyli cykl imprez rowerowych dla dzieci organizowany jako impreza towarzysząca Międzynarodowemu Wyścigowi Kolarskiemu „Solidarności” i Olimpijczyków. Jest efektem społecznego zapotrzebowania na zawody organizowane właśnie dla dzieci promując przy tym wśród nich aktywność fizyczną. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia, bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz rozwijania pasji do kolarstwa już od najmłodszych lat. Po raz pierwszy rozegrany został 17 lat temu i wśród najmłodszych cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Stanowi doskonałą platformę do promowania zarówno pozytywnych zachowań wśród dzieci jak i innych pożytecznych społecznie akcji. W swoich głównych założeniach promuje sport wskazując dzieciom przestrzeń w życiu codziennym na jego uprawianie jak i bezpieczeństwo na drodze – w trakcie cyklu prowadzona jest akcja „Jeżdżę w kasku i odblasku”. Akcja ta wykorzystując popularność i zasięg tych dwóch wydarzeń kolarskich, za swój główny cel ma podnoszenie świadomości odnośnie bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych uczestników naszych dróg.
„Dzieci na start”. Pod tym hasłem najmłodsi kolarze: dziewczęta i chłopcy rywalizować będą w 18. Mini Wyścigu „Solidarności”. Planowanych jest rozegranie wyścigów w 5 miastach startów i met Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, czyli w: Łodzi, Bełchatowie, Zduńskiej Woli, Koluszkach i Skierniewicach. Przeprowadzony zostanie projekt pt. „Eko rower na sportowo”, którego celem jest wypromowanie w społeczeństwie roweru jako efektywnego i najekologiczniejszego środka lokomocji. Pokazanie, że rower wielokrotnie może zastąpić samochód, czyniąc nasze życie zdrowszym, zieleńszym i przyjaźniejszym środowisku. Podczas akcji zostaną przeprowadzone konkursy o tematyce ekologicznej: „Eko rower” – konkurs wiedzy o tematyce rowerowej, jako ekologiczny środek transportu przeznaczony dla uczniów klas I-VI, konkurs wiedzy o ekologii „Gdy na rowerze jeździmy, środowisku nie szkodzimy”– skierowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych klasy I-VI oraz konkurs plastyczny „Wiem co wpływa na zły stan powietrza” skierowany dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!